
Kiírás idÅ‘pontja: 2019.12.19
Pályázási felület megnyitásának idÅ‘pontja: 2020.01.09
Pályázás kizárólag a www.finantaripublice.fdsc.ro online felületen történik
Az Active Citizens Fund Románia program szerves részét képezi az Európai Gazdasági Térség (EGT) és Norvég Alapok 2014-2021 Finanszírozási Mechanizmusának. A Program fÅ‘ célja a civil társadalom és az aktív polgárság megerÅ‘sítése, valamint a társadalmilag sérülékeny csoportok kapacitásának növelése. Az ACF Románia szem elÅ‘tt fogja tartani a civil szektor fenntarthatóságának és kapacitásának hosszú távú fejlesztését, erÅ‘sítve szerepét a demokratikus részvétel, az aktív polgárság és az emberi jogok elÅ‘mozdításában, miközben erÅ‘síti a donor államok (Izland, Liechtenstein és Norvégia) szervezeteivel folytatott kétoldalú kapcsolatokat. A Program teljes értéke 46.000.000 euró.
Az EGT és Norvég Alapok 2014-2021 általános célja, hogy hozzájáruljon a gazdasági és társadalmi egyenlÅ‘tlenségek csökkentéséhez és a 15 kedvezményezett állam és az adományozó államok közötti kétoldalú kapcsolatok megerÅ‘sítéséhez.
A programot a Civil Társadalom Fejlesztéséért Alapítvány, a Polgár-Társ Alapítvány, a Róma Közösségek ErÅ‘forrásközpontja, a PACT Alapítvány és a Frivillighet Norge által alkotott és az FMO (az EGT és Norvég Alapok Finanszírozási Mechanizmusának Irodája) által kinevezett konzorcium kezeli.
#3 Felhívás - Polgári aktivizmus és érdekképviselet
ElsÅ‘ forduló
A felhívás célja, hogy támogassa a watchdog (ellenÅ‘rzÅ‘), nyomon követÅ‘ (monitoring) és érdekképviseleti tevékenységeket helyi és központi szinten.
A felhívás a program 1. Célkitűzése - MegerÅ‘södött demokratikus kultúra és polgári tudatosság - keretében kerül meghirdetésre, és az Active Citizens Fund Románia program két prioritási területére terjed ki, nevezetesen „Demokrácia, aktív polgárság, jó kormányzás és átláthatóság", valamint „Környezetvédelem és klímaváltozás".
A pályázók kizárólag romániai, jogszerűen létrehozott nem kormányzati és nonprofit szervezetek (civil szervezetek) lehetnek.
A támogatási összeg a projekt összértékének maximum 90%-át fedheti le.
TÁMOGATÁS TÍPUSOK
|
KÖZEPES TÁMOGATÁSOK
|
NAGY TÁMOGATÁSOK
|
STRATÉGIAI TÁMOGATÁSOK
|
50.001 - 100.000 Euró
|
100.001 - 250.000 Euró
|
100.001 - 250.000 Euró
|
PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSÁNAK HATÁRIDEJE
|
2020. március 11; 16.00 (Romániai idÅ‘ szerint)
|
TÁMOGATÁSI KERET
|
4.900.000 Euró
|
2.800.000 Euró
|
ELKÜLÖNÍTETT TÁMOGATÁSI KERET
|
3.500.000 Euró környezetvédelem és klímaváltozás tematikában
|
TÁMOGATHATÓ PROJEKTEK
KÖZEPES ÉS NAGY TÁMOGATÁSOK
|
STRATÉGIAI TÁMOGATÁSOK
|
A program civil szervezetek intézkedéseit támogatja, amelyek ösztönzik a polgárok részvételét watchdog, nyomon követÅ‘ és érdekképviseleti tevékenységeikben.
Továbbá, a program annak érdekében támogat projekteket, hogy a polgárok aktívabbá és felelÅ‘ségvállalóbbá váljanak a közpolitikák befolyásolásában, a jogállamiság fenntartásában, a polgári jogok megsértése ellen való fellépésben és ezek jelentésében, a korrupció felismerésében és bejelentésében, az álhírek azonosításban és jelentésében, a véleménynyilvánítás szabadságának tiszteletben tartásában vagy a klímaváltozás ellen való fellépésben.
A program bátorítja az azonos vagy komplementáris területen, helyi szinten tevékenykedÅ‘ civil szervezetek közötti partnerséget, valamint más érdekelt felekkel kötött partnerségeket.
A környezetvédelem és a klímaváltozás tematikája csak a polgári részvétel, az érdekképviselet, a társadalmi innováció és az aktív polgárság elÅ‘mozdítását célzó intézkedések részeként támogatottak.
|
A program a hálózatok / koalíciók / platformok hosszú távú stratégiáit támogatja az érintett tevékenységi területeken.
A támogatott projekteknek kötelezÅ‘ módon a következÅ‘ két területen kell eredményeket elérni:
- Rendszer szintű változások / a status quo fenntartása az érintett tevékenységi területeken - érdekképviseleti / nyomon követÅ‘ tevékenységek folytatása regionális vagy országos szinten, részvétel a közpolitikák kialakításában, a közintézmények tevékenységeinek nyomon követésében, a párbeszéd és állandó kapcsolat kialakítása a hatóságokkal és más érdekelt felekkel
és
- Kapacitásfejlesztés - a szervezeti hatékonyság (belsÅ‘ kapacitás) erÅ‘sítése a kedvezményezettek / a közösség, a tagok és a lakosság érdekeinek jobb kiszolgálása érdekében.
|
A Pályázati Útmutató elolvasása elengedhetetlen és kötelezÅ‘, specifikus információkat tartalmaz a pályázatok megírásához és tartalmazza a jelen pályázati felhívás szabályait (beleértve a pályázók, partnerek, projektek támogathatóságát).